logo.jpg(141 kb)
Úvod
Bazény
Thermobloky
Montované
Rekonstrukce
Příslušenství
Filtrace
Ohřev
Zakrytí hladiny
Osvětlení
Protiproudy
Automatika
Dlažba
Zastřešení
Bazénová chemie
Péče o vodu
Úprava vody
Odvlhčovače
Fotogalerie
E-shop
Kontakty
Jesenice
Budějovická 371 Jesenice
(areál Albert)


Úprava bazénové vody elektrolýzou slané vody - AUTOCHLOR

Elektrolýzou slané vody dochází k uvolňování volného chlóru a k dezinfekci bazénové vody. Tímto způsobem ošetřená voda není cítit chemikáliemi, protože zabraňuje vzniku chloraminu, který je příčinnou nepříjemného zápachu. Voda v bazénu se udržuje mírně slaná (3-4 gramy na litr vody). Z této soli se díky štěpení molekul soli (NaCl), které se rozdělí na sodík (Na) a chlór (Cl)vytvoří chlór. Reakce probíhá při nízkém napětí v nerozpustných titanových elektrodách. V bazénu nesmí být přítomny žádné nerezové části, pouze titan, protože dochází k rychlé korozi. Životnost elektrod je 12.000 provozních hodin. Velmi vhodný způsob ošetření vody pro děti a osoby s citlivou pokožkou.
autochlor.jpg(13 kb)Ošetřování vody pomocí iontů stříbra a mědi - LAGUNA

Elektrolytický systém péče o bazénovou vodu využívající uvolňování iontů mědi a stříbra, které účinně ničí bakterie a řasy. Do vody se přidává pouze 1 gram chlóru na m3 vody každých 15 dní (tj úspora 75-95% běžně používaných chemikálií). Voda zůstává v perfektním stavu bez zápachu chlóru. Cenově dostupné měděno-stříbrné elektrody vydrží 1-3 sezóny, poté se vymění.
laguna.jpg(9 kb) elektrody_med_stribro.jpg(23 kb)UV lampa - sterilizátor bazénové vody

UV záření je smrtelně nebezpečné pro většinu organismů a používá se k ničení řas, parazitů, plísní, virů, kvasinek a bakterií obsažených ve vodě. UV lampa je hermeticky uzavřena v pouzdře, které UV paprsky nepropouští. Obsahuje speciální žárovku, která při svícení vyzařuje UV paprsky a ničí tak všechny mikroorganismy. Nahrazuje tak cca 80% potřebných chemikálií. Ultra-fialové záření je neviditelné elektromagnetické záření o vlnové délce 4-400nm a frekvenci 1.015-1.017 Hz. Je součástí slunečního spektra (méně než 5%) je tvořeno složkami UVA, UVB a UVC. Životnost zářivky je 9.000 provozních hodin.
UVlampa.jpg(3 kb)


Toto zboží si můžete prohlédnout popř. objednat v našem E-shop buy.gif(621 b)
Created by MiriDesign